Drikung Kagyu Ratna Shri Keskus

Tutvu meie Keskusega 3D virtuaaltuuril!

Tallinna Drikungi keskuse vaimseks peajuhiks on Drikungi koolkonna pealaama HH Drikung Kyabgon Chetsang Rinpoche. Tema vaimset nägemust viib ellu pealaama esindajana Eestis tegutsev laama Drupon Sangyas Rinpoche. Materjaalsete vahendite eest vastutavad Tallinna Drikungi kogudus ja koguduse poolt määratud eestseisus.

Drikung Kagyu Ratna Shri Keskus ehk lühidalt Drikung Kagyu Keskus on tiibeti budismi keskus Tallinnas, kus korraldatakse iganädalasi praktikaõhtuid, meditatsioonikursuseid algajatele, temaatilisi harjutuspäevi ning külalislaamade loenguid-seminare. Aeg-ajalt toimuvad ka mitmepäevased harjutuslaagrid.

Arvukad ja mitmekülgsed meditatsiooniharjutused, mida keskuses õpetatakse ja harjutatakse on pärit tiibeti budismi kagjü-koolkonna drikungi-nimelise harukoolkonna paljude põlvkondade jooksul läbiproovitud õpetussüsteemist.

Iga inimene võib sealt leida oma meelelaadile sobivaid harjutusi, kuid siiski on drikungi laamad soovitanud alustada lihtsate meele rahustamise ja keskendamise meditatsioonidega ja nelja meelt pöörava mõttega (inimkeha on väärtuslik, nähtused ja asjad on püsitud, igale teole järgneb tagajärg, Samsara pidev kaasnähtus on kannatus). Edasi saab süvitsi minna Nöndro nelja harjutusega: Buddhas, Dharmas ja Sanghas kaitse alla minek, Vadžrasattva meelt puhastav meditatsioon ja mantra lausumine, mandala ohverdamine ja guru jooga. Nöndro harjutused on aluseks kõigile edasistele meditatsiooniharjutustele.
Lisaks meditatsiooniga tegelejatele koondab Keskus ka inimeste sõpruskonda, kellele läheb korda tiibeti filosoofia, folkloor, keel, muusika ja kultuur kõige laiemas mõttes.

Keskuse liikmeskonna moodustavad aga inimesed, kes tahavad regulaarselt toetada budismi Eestis ning laama Sangyase viibimist siin. Liikmed moodustavad kohaliku budistliku koguduse, kes võtavad aktiivselt osa Drikungi Keskuse tegemistest ning neile kehtivad ka Keskuse korraldatud sündmustele soodustused.

   
   
 

 

 

 
  Drupon   Sangyas   Rinpoche   
 
 
  Toetamine  
  Astu liikmeks!  
  Kontakt  
    
   
                      ©2023 Drikung Kagyu Ratna Shri Keskus, All Rights Reserved